Produse 100% organice de la Hera Medical

În ultimul timp lumea caută produse cât mai naturale care să ajute pielea să arate cât tot mai bine. Evident că este urmărită și eficiența acestor produse. Tocmai din acest motiv apar firme care pun preț pe uleiurile și ingredientele folosite cum sunt și cei de la Hera Medical. Produsele lor sunt realizate din ingrediente naturale concentrate pure, de cea mai înaltă calitate și au rol terapeutic.

Ulei de corp pentru sarcină, cicatrici și vergeturi – Hera Medical

Nu sunt tocmai la primul contact cu produsele Hera Medical. Eu am mai încercat un ser de față de la ei și v-am mai povestit despre el aici. Mi-a plăcut mult acel ser de față și îmi amintesc că l-am folosit până la ultima picătură. Îmi place faptul că produsele lor pun accent pe calitate și asta mă face să le încerc cu mare plăcere.

De data asta am primit un ulei de corp. Acesta poate fi folosit indiferent de problemele cu care vă confruntați. Fie că este vorba despre hidratarea pielii, pentru tratarea unor cicatrici sau a vergeturilor sau dacă sunteți însărcinată. În primul rând, atâta timp cât produsul este testat pentru sarcină este cu atât mai bun. Am o mare încredere că produsul are toate testele făcute pentru ca acesta să fie cât se poate de bun. Nu are parfum și este 100% organic. Uleiul acesta este îmbogățit cu ulei de avocado, ulei de cocos și ulei de sâmburi de struguri. Îmi aduc aminte că atunci când eu eram însărcinată mă masam pe zona burții cu ulei de avocado tocmai pentru a preveni apariția vergeturilor. La mine a funcționat, dar cred că un produs din acesta care are în compoziție 3 uleiuri deosebit de potrivite și eficiente este cu atât mai bun.

Cicatricile și vergeturile pot fi tratate dacă acestea au apărut recent. O dată cu trecerea timpului este tot mai greu să scăpăm de ele și tocmai din acest motiv trebuie apelat din timp. Folosit cu rigurozitate este foarte posibil să dea și rezultate. Trebuie încercat. Oricum pielea are nevoie de hidratare și faptul că apelați la un produs special care promite să rezolve aceste probleme nu are cum decât să vă ajute.

Voi folosiți uleiuri de corp sau creme după duș?

You may also like

18 comentarii

  1. Pentru mine, cremele, laptele de corp și uleiurile sunt esențiale. Le folosesc din plin, zilnic și cred că ar fi un chin să rămân vreodată fără ele. Sper să nu se întâmple, deoarece am mereu mai multe produse. Uleiul Hera nu l-am încercat, ce-i drept am avut norocul să nu am vergeturi.

  2. Nu folosesc ulei sau unt de corp decat in zonele cu probleme, de exemplu la coate am niste solzi ca de dinozaur, de cand ma stiu, ca sa scap de pielea aia moarta mai intai razui cu pila de unghii pana dau de pielea sanatoasa, dar in 2-3 zile solzii sunt la loc!

  3. Foarte interesant este acest produs !
    Inca nu am auzit de el !
    Multumesc frumos pentru recomandare si pentru informatii !

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *